Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://squareblogs.net/prawnicy485/kancelaria-upadlosc-konsumencka-6cwq
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka jak sfinalizować bez pieniędzyOdwiedzając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chcemy rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W chwili obecnej (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Wstępnie przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład jednostek, które wzięły wiele zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu stosownego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.