https://anotepad.com/notes/qe6gpx8m
https://diigo.com/0ouqad
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://docdro.id/3TEWujm

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla szarego DłużnikaŚledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule postaramy się rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na wstępie pozostaje wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które wzięły pełno zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.